ویژه های خبری

امروز : جمعه - ۲۱ - مرداد - ۱۴۰۱

به گزارش پایگاه خبری صبح کیش، این هزینه‌ها شامل دستمزد کارگرانی است که به منظور ارزیابی ناظران گمرک، کالای ساکنان را با ماشین‌های حمل بار از منازل تا گمرک حمل و در سالن بازرسی پیاده و مجدد برای خروج از جزیره بارگیری می‌کنند.

نرخ دریافتی این کارگران به گفته چند نفر از خانواده‌هایی که قصد مهاجرت از کیش را داشتند برای حدود ۵ ساعت کار بین ۵ تا ۷ میلیون تومان است.

مدیرکل گمرک کیش گفت: کارگران زیر نظر بخش خصوصی فعالیت می‌کنند و گمرک کیش نقشی در تعیین نرخ که بیشتر نیز توافقی بین افراد است، ندارد.

کریمی افزود: ارزیابی کالای خروجی از کیش جزو وظایف گمرک است و برای جلوگیری از قاچاق کالا و کاهش تخلفات احتمالی انجام می‌شود.

مدیرکل گمرک کیش گفت: نصب دستگاه ایکس ری در گمرک بسیار ضروری است و علاوه بر افزایش سرعت و دقت بررسی کالای خروجی در کاهش تخلفات احتمالی بسیار موثر است و هزینه پیاده کردن و بارگیری کالا در سالن بازرسی را حذف می‌کند.

کریمی افزود: گمرک کیش از بار همراه خانواد‌های کوچ کننده از کیش تا کنون حدود هشت میلیارد تومان کالای قاچاق کشف و ضبط کرده است.

بختیاری مسئول پشتیبانی یکی از شرکت‌های حمل و نقل نیز گفت: با همکاری گمرک نرخ نامه منصفانه‌ای را تنظیم خواهیم کرد و افراد براساس این نرخ نامه بتوانند هزینه کارگران را پرداخت کنند.