ویژه های خبری

امروز : جمعه - ۲۱ - مرداد - ۱۴۰۱

به گزارش پایگاه خبری صبح کیش، محسن قریب در کنفرانس خبری جشنواره بین المللی جزیره فوتبال گفت: حضور ستاره‌های بزرگ فوتبال، برگزاری مسابقات مختلف ملی و بین المللی، نمایش پخش زنده مسابقات فوتبال با حضور مفسران مطرح داخلی و خارجی در طول برگزاری جشنواره شب‌های شادی را در کیش رقم خواهد زد.

وی افزود: افرادی که علاقه مند تماشاي مسابقات جام جهانی فوتبال قطر هستند و امکان سفر به قطر را ندارند می‌توانند با سفر به جزیره کیش در این جشنواره شرکت کنند.

دبیرکل انجمن سرمایه گذاران و کارآفرینان کیش گفت: مناطق آزاد ظرفیت‌های بالایی دارند و هنوز از ظرفیت‌های این مناطق به خوبی استفاده نشده است و جزیره کیش به عنوان یک منطقه آزاد با اجرای کامل قانون مناطق آزاد در حوزه گردشگری باید از این رویداد به بهترین شکل استفاده کند.

محسن قریب گفت: زیرساخت‌های جزیره کیش بهترین زیرساخت برای میزبانی از ایرانیان و گردشگران خارجی است.

وی با اشاره به اینکه این جشنواره ملی و بین المللی است، گفت: زیرساخت‌های کیش مانند فرودگاه برای فرود هر نوع هواپیما درحال آماده سازی است، تعداد هتل‌ها با ستاره‌های مختلف، مجموعه‌های تفریحی کیش همه این‌ها حاکی از شایستگی‌های جزیره کیش است.

قریب با اشاره به دو هدف در برگزاری این جشنواره خاطرنشان کرد: مقصد گردشگری برای رویداد‌هایی که علاقه‌مندان در فضای هواداری بتوانند تماشاگر فوتبال باشند و اینکه جزیره کیش کریدوری برای اقامت افراد باشد تا هواداران فوتبال برای تماشای رقابت‌های جام جهانی به قطر سفر داشته باشند و پس از برگزاری رقابت‌ها به جزیره کیش برگردند.

وی با اشاره به اینکه به بخش خصوصی اعتماد شده و منابع مالی این جشنواره بزرگ توسط بخش خصوصی تامین شده است، گفت: رونق اقتصادی برای همه فعالان کیش و تبدیل کیش در عرضه توریسم ورزشی از اهداف اصلی برگزاری این رویداد است.

دبیرکل انجمن سرمایه گذاران و کارآفرینان کیش گفت: تامین و پشتیبانی از منابع غذایی و امکانات مورد نیاز قطر از دیگر اهداف برگزاری این رویداد در جزیره کیش است.

محسن قریب تصریح کرد: سازمان منطقه آزاد کیش در حوزه زیربنایی ترمیم و ساخت پنج زمین با چمن هیبرید را در دستور کار قرار داده است و با صد میلیارد تومان اعتبار تا پایان مرداد آماده بهره برداری خواهند شد.

دبیرکل انجمن سرمایه گذاران و کارآفرینان کیش گفت: امیدواریم دومین فیفا دی پیش از جام جهانی را در شهریور با حضور تیم ملی در جزیره کیش برگزار کنیم.

محسن قریب گفت: آخرین فیفا دی پیش از برگزاری جام جهانی را هم در تلاش هستیم در جزیره کیش برگزار شود.

وی گفت: در پایان شهریور قرار است کاپ جام جهانی پس از ورود به ایران به جزیره کیش منتقل و در ورزشگاه جدید کیش این کاپ قرار بگیرد.