ویژه های خبری

امروز : پنجشنبه - ۹ - تیر - ۱۴۰۱

به گزارش پایگاه خبری صبح کیش، وی در نشست مشترک با اعضای انجمن سرمایه گذاران و کارآفرینان جزیره کیش اظهار داشت: هم اکنون مبادلات تجاری و سرمایه گذاری بین ایران و مکزیک در مقایسه با قبل از دوران همه گیری ویروس کرونا کاهش پیدا کرده که در تلاش هستیم با افزایش همکاری های دو کشور این تراز به حالت قبل بازگردد.

وی اضافه کرد: در صورت تعاملات مختلف بین بخش خصوصی هر دو کشور می توان علاوه بر بازگشت به دوران قبل از همه گیری شاهد افزایش تبادلات نیز بود که به نظرم فعالان هر دو کشور در راستای منافع همدیگر خواستار تحقق این هدف هستند.

سفیر مکزیک یادآور شد: معتقدم پتانسیل‌های خوبی برای همکاری تجاری، سرمایه گذاری و گردشگری بین ایران به ویژه جزیره کیش و مکزیک وجود دارد اما تاکنون کمتر از آنها استفاده شده است.

وی اضافه کرد: در چند روز گذشته برخی اعضای اتاق‌های بازرگانی ایران و مکزیک در تهران باهم دیدار داشتند و ایده‌های خوبی برای از سرگیری و تقویت ارتباطات تجاری دو کشور مطرح و بر روی آنها تفاهم شده است و در ماه سپتامبر مصادف با شهریور امسال یک هیات تجاری برای ادامه مذاکره‌ها از کشور مکزیک به جمهوری اسلامی می‌آیند.