ویژه های خبری

امروز : جمعه - ۲۱ - مرداد - ۱۴۰۱

به گزارش پایگاه خبری صبح کیش، محمد عزیزی گفت: جزیره کیش یکی از معدود مناطقی است که اپراتور‌های مخابراتی از دکل‌های تجمیعی برای خدمات به مشترکان تلفن همراه استفاده می‌کنند.

وی افزود با اشاره به اینکه برای اجرای طرح نصب دکل‌های تجمیعی دو مرحله در نظر گرفته شد، افزود: در مرحله اول با نصب سی عدد سایت تجمیعی با روش نصب اتاقک‌ها و فاز دوم که از دوسال گذشته برای تقویت ارتباطات زیرساخت‌های مخابراتی کیش آغاز شد با ایجاد سایت‌های مخابراتی در فضای بیرونی اجرا شد.

عزیزی تصریح کرد: در مرحله اول این طرح شرکتی از بخش خصوصی برای تامین و نگهداری سایت‌های مخابراتی انتخاب شد و در اجرای تعهدات خود نسبت به نگهداری مناسب و طراحی مناسب برای شرایط جغرافیایی کیش عمل نکرد.

وی با اشاره به اخطار‌های مکرر به این شرکت به دلیل انجام ندادن تعهدات مالی و تامین و نگهداری، گفت: سازمان منطقه آزاد کیش با این شرکت برخورد قضایی کرد و خوشبختانه با رویکرد سازمان منطقه آزاد کیش و دادستان کیش آغاز فرآیند انتقال زیرساخت حیاتی جزیره به سازمان منطقه آزاد کیش رقم خورد و در حال حاضر ۱۰ سایت مخابراتی تحویل گرفته شد و روند تحویل مابقی سایت‌ها ادامه دارد.