به گزارش پایگاه خبری صبح کیش، دکتر محمدرضا رضانیا با اشاره به همکاری آموزش و پرورش در اجرای این طرح گفت: سهمیه مکمل هر دانش آموز به آموزش و پرورش کیش تحویل داده شده است.

وی افزود: قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم نور خورشید هفته‌ای دو بار به مدت ۲۰ دقیقه، مصرف ماهی، تخم مرغ، لبنیات، غلات و میوه‌ها می‌تواند در جبران کمبود‌های ویتامین D موثر باشد.

رئیس مرکز توسعه سلامت کیش افزود: در سبد غذایی دانش آموزان باید مواد غذایی و مکمل‌های غذایی سالم قرار بگیرد چرا که سلامت افراد یک جامعه سالم در گرو رعایت همین نکات بهداشتی است.

وی گفت: کمبود ویتامین‌ها در بدن یک معضل است و تغذیه سالم، ورزش و خواب شاهراه‌های سلامت هستند و این موضوع را باید از خودمان شروع کنیم.

دکتر محمدرضا رضانیا تصریح کرد: قرص آهن نیز به منظور پیشگیری از کم خونی به صورت هفتگی بین دانش آموزان دختر متوسطه با نظارت مربیان بهداشت مدارس توزیع می‌شود.

وی گفت: احساس خستگی، بی‌حوصلگی و ضعف و کاهش قدرت یادگیری و افت تحصیلی از مهمترین عوارض بیماری‌های کم‌خونی در گروه‌های مختلف تحصیلی است.

دکتر محمدرضا رضانیا خاطرنشان کرد: دانش آموزان از طریق آموزش صحیح، روش‌های سلامت و رفتار‌های تغذیه‌ای مناسب را فرا گیرند و به سایر اعضای خانواده برای ارتقای سطح سواد سلامت جامعه آموزش دهند.

طرح مکمل یاری هرساله با هدف پیشگیری از بروز کمبود آهن و ویتامین D در مدارس دخترانه متوسطه اجرا می‌شود.