به گزارش پایگاه خبری صبح کیش، دکتر محمدرضا رضانیا با ابراز نگرانی در خصوص شیوع ویروس کرونا، گفت: با تلاش مدافعان سلامت و همت مردم و مسئولان شصت روز در جزیره کیش بیمار بستری ثبت نشد، اما متاسفانه آمار روز‌های اخیر نشان دهنده افزایش موارد مثبت و حتی بستری شدن یک بیمار کرونایی در بیمارستان کیش است.

وی تصریح کرد: لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بخصوص استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و به خصوص تکمیل واکسیناسیون از عوامل موثر در پیشگیری از بیماری کرونا است.

رئیس مرکز توسعه سلامت کیش افزود: رعایت نکردن دستور العمل‌های بهداشتی در صورت وجود علائم بیماری در فرد، علاوه بر مخاطراتی که برای سلامت او بوجود خواهد آمد منجر به درگیری بستگان و اطرافیان خواهد شد.

دکتر رضانیا گفت: افرادی که دارای علائم بیماری کرونا هستند دچار اشتباه و تفکر اینکه حساسیت فصلی است نشوند و برای اطمینان بیشتر به پزشک مراجعه کنند.

وی تصریح کرد: متاسفانه آمار رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی کاهش پیدا کرده است و اگر عادی‌انگاری شود قطعا آمار ابتلا و درگیری مردم با بیماری کووید ۱۹ افزایش پیدا خواهد کرد.

سخنگوی شورای سلامت کیش در خصوص پوشش واکسیناسیون نیز گفت: پوشش واکسیناسیون علیه بیماری کووید ۱۹ در کیش تاکنون در نوبت اول ۵۹ هزار و ۵۹۲ واحد واکسن، نوبت دوم ۵۳ هزار و ۸۳۰ واحد واکسن و نوبت سوم نیز ۳۱ هزار و ۵۲۸ واحد واکسن و در نوبت چهارم نیز ۵۴۲ واحد واکسن است.

دکتر رضانیا گفت: افراد بالای ۱۸ سال که از تزریق آخرین واکسن کرونا خود حداقل ۴ ماه گذشته می‌توانند برای دریافت نوبت یادآور همه روزه به جز روز‌های تعطیل از ساعت ۸ تا ۱۳ به مرکز خدمات جامع بوعلی کیش مراجعه کنند.