ویژه های خبری

امروز : جمعه - ۲۱ - مرداد - ۱۴۰۱

به گزارش پایگاه خبری صبح کیش، مهدی توانگر اظهار داشت: این پیست در جنوب جزیره توسط سازمان منطقه آزاد کیش به منظور تحقق برنامه های ساماندهی موتورهای شارژی ایجاد می شود.

وی اضافه کرد: این پیست هم اکنون در مرحله مشاور و طراحی قرار دارد که پلیس راهنمایی و رانندگی جزیره آن را به عنوان یکی از راهکارهای کاهش تخلفات و ساماندهی کرایه موتورهای شارژی در جزیره کیش پیشنهاد کرده است.

توانگر یادآور شد: انتظار می رود با احداث این پیست در بخشی از رینگ دور جزیره امکانی فراهم شود تا گردشگران در آن با کمترین خطرات احتمالی بتوانند از امکانات موتورسواری به عنوان یکی از تفریحات جزیره به صورت قانونی برخوردار شوند.

طرح ساماندهی موتورهای شارژی در کیش آذر سال گذشته با پلاک گذاری این وسیله نقلیه با همکاری شرکت عمران، آب و خدمات و پلیس راهنمایی و رانندگی آغاز شده و تا کنون بیش از ۹ درصد موتورهای شارژی پلاک دار شده اند.

استفاده از کلاه ایمنی، اخذ بیمه نامه، گواهینامه، خرید فرورش این دستگاه از دیگر بخش های ساماندهی این وسیله نقلیه در جزیره کیش است که تحقق آنها از سوی پلیس راهور دنبال می شود.

پیش از آغاز اجرای طرح ساماندهی تقریبا ۴۰ درصد از برخوردها در تصادفات جزیره کیش ناشی از موتورهای شارژی بود که ۲۰ درصد نقش اساسی در ایجاد سانحه رانندگی داشتند و با اجرای طرح ساماندهی موتورهای شارژی این رقم به ۳۰ درصد و تقریبا در ۱۵ درصد از تصادفات نقش اصلی را موتورهای شارژی دارند./ایرنا