ویژه های خبری

امروز : جمعه - ۲۱ - مرداد - ۱۴۰۱

به گزارش پایگاه خبری صبح کیش، عزیزاله فرضی پور گفت: سرانه ورزشی در کیش ۱۱ متر مربع به ازای هر نفر و چهار برابر استاندارد بین المللی است.

وی گفت: کیش به دلیل بهره مندی از ظرفیت‌ها و امکانات مناسب ورزشی، مرکز ورزش‌های آبی و ساحلی کشور و همچنین مرکز ورزش مناطق آزادکشور محسوب می‌شود.

فرضی پور گفت: در دو سال گذشته بدلیل شیوع کرونا بیشتر اماکن ورزشی جزیره کیش تعطیل بود و با فروکش کردن شیوع کرونا این فعالیت‌ها آغاز شده است.

رئیس مرکز ورزش و تفریحات سالم کیش گفت: این جزیره با ارائه ۲۶ رشته ورزشی از تنوع و امکانات مناسب ورزشی برخوردار است.

فرضی پور افزود: تا قبل ازشیوع ویروس کرونا بین ۵ تا ۸ هزار نفر ورزشکار سازمان یافته در کیش فعالیت داشت، اما با شیوع کرونا این آمار به ۳ هزار و ۵۰۰ ورزشکار سازمان یافته تقلیل پیداکرده است.

وی درپاسخ به سوال افزایش تعرفه‌های بلیت استفاده از اماکن ورزشی کیش گفت: امسال بدلیل تامین بخشی ازهزینه‌های نگهداری اماکن ورزشی و پرداخت حق الزحمه مربیان و خدمه، تعرفه‌ها افزایش یافت.

بيشتر بخوانيم: ورزش‌های آبی و دریایی از عوامل توسعه گردشگری

رئیس مرکز ورزش و تفریحات سالم کیش گفت: البته سازمان منطقه آزاد کیش و شرکت عمران آب وخدمات کیش نیز در تامین این هزینه‌ها و نگهداری اماکن ورزشی در کنار مرکز ورزش و تفریحات سالم کیش بوده اند.

فرضی پور گفت: برای حمایت از ورزشکاران و ورزش دوستان با اختصاص یارانه به بخش ورزش این خدمات با ۶۰ درصد تخفیف به متقاضیان ساکن در کیش ارائه می‌شود.