ویژه های خبری

امروز : جمعه - ۲۱ - مرداد - ۱۴۰۱

به گزارش پایگاه خبری صبح کیش، فرهاد فروزی در نشست علمی تخصصی که با حضور معاون و مدیران معاونت عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش، اعلام کرد: منشا این زمین لرزه‌ها طبیعی است و هیچ عامل غیر طبیعی و انسانی در وقوع آن نقشی ندارد.

وی با اشاره به زمین لرزه‌های هفته‌های اخیر در اطراف جزیره کیش گفت: با توجه به اهمیت این موضوع و نگرانی مردم در منطقه حضور یافته تا با مطالعات به بررسی دقیق و همه جانبه این زمین لرزه‌ها بپردازیم.

وی افزود: برای شناسایی ساز و کار و منشا وقوع این زمین لرزه‌ها دستگاه‌هایی در جزیره کیش و جزایر اطراف نصب خواهد شد و با دقت بیشتری می‌توان اطلاعات منطقه را ثبت و منشا دقیق این زمین لرزه را مشخص کرد.

معاون فنی مرکز لرزه نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه علت و منشا تمامی زمین لرزه‌های اخیر در جزیره کیش طبیعی بوده عنوان کرد: هیچ عامل انسانی و غیرطبیعی در وقوع این زمین لرزه‌ها دخالت ندارد.

فروزی در خصوص وقوع زلزله شدیدتر در منطقه گفت: اگرچه زمین لرزه پدیده‌ای غیر قابل پیش بینی است، اما احتمال وقوع زمین لرزه‌های کوچک همچنان در منطقه وجود دارد، اما تاکید می‌کنیم مردم نگران این زمین لرزه‌ها نباشند.